سنگ مصنوعی نورگذر ( بک لایت ) استونیت

نورپردازی نوین و امروزی، شما را با انواع متدهای به کارگیری متریال ها برای ایجاد دکوراسیون زیباتر آشنا می کند. یکی از این متدها استفاده از سنگ مصنوعی نورگذر استونیت در نورپردازی و طراحی داخلی است. اگر نورپردازی سنتی شما را خسته کرده و سایر گزینه ها را نیز جالب نمی دانید، شاید وقت آن باشد که با این محصولات نوین و خصوصیات منحصر به فرد آن در این زمینه آشنایی پیدا کنید.

سنگ مصنوعی نورگذر استونیت از جمله مصالح نوین جهان به شمار می رود. نورپردازی با استفاده از این سنگ ها در کشورهای توسعه یافته مرسوم است و نمونه کارهای انجام شده در سراسر جهان نشان می دهد که ورود این متریال به عرصه معماری توانسته به عنوان یک حرکت نوآورانه شناخته شود و جایگاه خود را پیدا کند.

بکلایت

خصوصیات سنگ مصنوعی نورگذر استونیت و مزایای ویژه ای که در مقایسه با دیگر متریال های مورد استفاده در طراحی داخلی و نورپردازی دارد، می تواند به خودی خود برای تثبیت قابلیت های این متریال کافی باشد. با این حال، اگر کاربردهای متنوع این متریال را نیز بشناسید و ظرافت و زیبایی نمونه های اجرا شده را ببینید، احتمالا بیش تر به جذابیت خاص آن پی خواهید برد.

سنگ های نورگذر فقط سنگ نیستند. این سنگ ها می توانند در هنگام تاریک شدن با ایجاد روشنایی از طریق عبور نور، فضا را نورپردازی کنند. عملکرد این سنگ ها در مقایسه با سنگ های سنتی بسیار مناسب تر است. بسیاری از نقطه ضعف های موجود در خصوصیات سنگ های سنتی در این سنگ دیده نمی شود و موارد مختلفی از مزایای کاربردی جای آن ها را گرفته اند. گذشته از عملکردشان، باید به این نکته هم اشاره کرد که زیبایی خاص این متریال باعث شده به عنوان یکی از بهترین گزینه های برای نورپردازی کاربرد داشته باشد. در ادامه شما را با خصوصیات این سنگ بیش تر آشنا خواهیم کرد.

سنگ مصنوعی نورگذر استونیت محصولی است که قابل بازیافت بوده و دوستدار محیط زیست است و هنگامی که از سطح بیرونی نور پردازی شود به صورت بی نظیری در فضا جلوه نمایی میکند.

با افزایش روز افزون تقاضا برای مصالح سبز، مصرف کنندگان و افراد اهل فن به اتفاق محصولی را بر میگزینند که در کاهش اثرات زیستمحیطی موثر است.

بکلایت

استونیت یک محصول، ساخته شده دست بشر است و خواص ظاهری سنگ طبیعی را دارد (سنگ مصنوعی نورگذر استونیت) ، اما انعطاف پذیری بیشتری را در طراحی برای طراحان و معماران فراهم می کند، آنها که مایل هستند راه حل های شگفت انگیزی با استفاده از بازی نو و سطوح در کار خود ایجاد کنند. اشکال منحنی، سوراخ دار، قالب گیری شده در اشکال و پنل های پیچیده با این محصول قابل اجرا هستند.

استونیت پیشگام محصولات تزئینی در ایران است. تولید این محصول در انواع متفاوت راه حل های منحصر به فردی را پیش روی مصرف کنندگان قرار می دهد. این محصول قابل برش دادن و شکل دهی  است.

خواص و ویژگی های این محصول، آن را به یک مصالح ایده آل برای استفاده ای نا محدود در فضاهای مختلف تبدیل می کند. محصولات سنگ مصنوعی نورگذر استونیت در طراحی نو آورانه پیشرو بوده و سرمایه گذاری قابل توجهی است جهت دستیابی به نتیجه ای که پایدار بوده و چرخه عمر بلند مدت دارد.

مزایای سنگ نورگذر در طراحی داخلی

وزن کم

سنگ های نورگذر عموما سبک هستند و به صورت پنل های باریک مورد استفاده قرار می گیرند. مسلما سبک بودن مصالح مصرفی در یک ساختمان به کاهش بار مرده آن ساختمان کمک می کند و در محاسبات سازه ای، موجب صرفه جویی های زیادی خواهد شد.

ضد رطوبت

سنگ های نورگذر، عموما با لایه ای از رزین نانو پوشش داده می شوند. این لایه باعث می شود سنگ در برابر رطوبت مقاومت پیدا کند و برای استفاده در فضاهای مرطوب مانند استخر نیز مناسب گردد.

بکلایت

عبور نور

از خصوصیات بازر و منحصر به فرد سنگ های نورگذر، قابلیت عبور دادن نور می باشد. در واقع، چیزی که این سنگ ها را به طور ویژه ای از دیگر سنگ های موجود متمایز می کند، همین خصوصیت است. این سنگ می تواند نور را با هر رنگی از خود عبور دهد.

اجرای ساده

اجرای سنگ های نورگذر بسیار ساده و راحت است و با یک آموزش سطحی نیز می توان آن را فرا گرفت. علاوه بر این، سرعت اجرای این نوع سنگ از سنگ های سنتی بسیار بیش تر است و کار نصب آن ها در مدت زمان بسیار کوتاه تری به پایان می رسد.

انعطاف اجرایی

شاید دیگر سنگ ها قابلیت مانور برای نصب روی سطوح با فرم های مختلف را نداشته باشند، اما سنگ های نورگذر را می توان برای این کار استفاده کرد. پنل های این سنگ به قدری انعطاف پذیرند که می توان آن ها را به سادگی و در فرم یک تکه روی سطوح منحنی نصب کرد.

یکنواختی درزها

معمولا نصب سنگ های نورگذر به قدری یکپارچه و تمیز از آب در می آید که درزها قابل مشاهده نیستند. این ظرافت اجرایی به زیباتر به نظر رسیدن ظاهر سنگ پس از تکمیل نصب کمک می کند.

مقاومت ساختاری

سنگ های سنتی با مشکل ترک خوردن به خاطر نشست ساختمان و عوامل دیگر رو به رو هستند و بعد از مدتی زیبایی اولیه خود را از دست می دهند، اما سنگ نورگذر به خاطر انعطاف پذیری خود این مشکل را ندارد.

کاربرد وسیع

سنگ های نورگذر را می توان بنا به تمایل خود در هر قسمتی از فضا نصب کرد. این سنگ برای پوشش سقف، ستون، دیوار، درب، کابینت و بسیاری از قسمت های دیگر کاربرد دارد.